Senin, 20 Oktober 2014

исправен за симптоми

Среќа жени. Тие секогаш сум познат дека некаде во нивните средината на 40-тите години тие ќе почнат да се доживее промени во нивото на хормоните кои ќе доведат до непријатно симптоми и кулминира во промената на животот: менопауза. Тоа може да изгледа чудно да се разгледа сигурноста на менопаузата среќа работа, но да биде во можност отворено да зборува за медицински документиран настан е ослободувачки. Жените можат да сочувствува со едни со други и да се консултираат со нивните лекари за помош кои се занимаваат со непријатно симптоми. Мажи, сепак, не сум имал луксузот на примање помош за нивните средината на животот непријатности. Всушност, андропауза, или машки менопауза, не е дури и широко прифатени како легитимен медицински феномен.

Существуют неколку причини идеја за машко Менопаузата е примен со скептицизам. Прво, тоа е многу повеќе постепено настан од менопауза кај жената. Додека жената ќе доживее мерливи и очигледно пад во нејзината нивото на естроген почнува на четириесетина години, нивото на тестостерон човекот започне да се откажат од многу постепено како почетокот триесет години. Од поместување во хормони се случува толку различно кај мажите, на придружни симптоми се исто така повеќе постепено. На пример, една жена одеднаш може да се најдат себе си нервозни или депресија, и се признае дека промената се случува. Но човек, е почетокот на симптомите потребно многу подолго, така што тој не може да се признае дека тој се менува.

Второ, Andropause не е како финална како жените менопауза. Кога нивото на естроген кај жената доволно се намалува, нејзиниот менструален циклус ќе престане. Таа ќе биде во можност да го носат деца. Нејзините јајници нема да произведува јајца, и нејзината матка не ќе бидат во можност да се одржи бременоста. Таа навистина доживува промена на животот: таа е изменет од плодна человек на еден неспособен да се репродуцираат. Тоа не се случи со човекот. Men продолжи да се произведува доволно тестостерон во нивните 80-тите за да може да биде татко на деца. Дури и ако човек не може да имаат однос и ејакулација да оплоди неговиот партнер, сперма со сперма во неа се уште може да се собираат и се користат за да се оплоди јајце. Можеби најголемата причина поради која научниците се дискутира андропауза со скептицизам е дека мажите не доживуваат промена на животот до степен до кој жените.

Три, мажите се очекува да биде исправен за симптоми. Жените имаат групи за поддршка, литература и медицински експерти обидел да им помогне со промена на животот. Децениската, на национално ниво студии се направи за придобивките и ризиците на хормонска заместителна терапија за лекување на менопаузата. Жените се зборува за, шега за, и се жалат за нивните симптоми и непријатности. Мажи, пак, издржи своите непријатности во тишина. Тоа не е машки е да лелекаат за проблемите како што се зголемување на телесната тежина, проретчена коса, тешкотии постигнување или одржување на ерекција, несоница, или депресија. А што човекот некогаш ќе сакаат да разговараат за неговата загуба на либидо? Жените зборуваат, мажите се справат тивко.Тажната работа е, справување често е полесно кога професионална интервенција може да се отворено барале.

Признава вистината на машки менопауза е дефинитивно првиот чекор во помагање на мажите се справат со промените кои се одвиваат во нивните тела.

Кристофер Томас е новинар / фотограф, кој неодамна ја надмина андропауза (машка менопауза) симптоми со преземање на додатоци и правење на промени во исхраната. За дополнителни

Minggu, 19 Oktober 2014

Девојки на возраст

Како и мажите и жените низ целиот свет ги споделат своите топлина на овие ладни зимската ноќи, празник на љубовта се наѕира на хоризонтот, а со тоа, ветувањето на доаѓањето на пролетта, ритуали на Денот на вљубените, па често се состои од кутија чоколади и некои рози, по што следи од страна на вечера, и очекување на некои подобро од вообичаените секс. Постојано се прашувам, ако тоа би можело да биде подобро од ова? Може.

Еве разбудам повик до луѓето од сите возрасти. Тоа е до вас да се направи тоа подобро. Се одржи на уздите и направи неочекуван. Изненадете ги вашите бебето и таа ќе ве изненади надвор од вашата ниту можеа очекувања. Му ја даде некои секси долна облека за, а потоа седат назад и да уживате во шоуто! Долна облека - дар кој продолжува да подарува!

Жените сакаат да изгледа убаво, мажите сакаат да се pupuk organik cair погледне во доста жени, па што е проблемот тука? Крајната цел готово, повеќето мажи е да се добие нивните жени голи, но фрли во равенката стянутая bustier со опоясывающие жартиера и рибарска мрежа црево - подлец, стигне до таму е половина од забава!

Долна облека доаѓа во многу стилови и материјали и е погодно достапни онлајн (за оние од нас кои не особено сакаат да се направи посета на Тајната на Викторија). Онлајн долна облека трговците брод нивните производи дискретно во обичен кутии за да не се прелее на грав на соседите, жена ти или личност сакате да изненади. И таму е добра вест за оние мажи кои сакаат нивните жени големи: многу продавници таму кои нудат плус големина долна облека, до 3X!

Со сето ова на ум, мажите треба да станат едуцирани потрошувачи во светот на долна облека кој првенствено е доминирана од страна на жените. Тоа е поради оваа причина дека сум го презеде врз себе да ја напишам оваа информативна човекот Водич за жените Lingerie ".

Корсети и bustiers: историјата на долна облека

Како што неодамна како 1830, на корсет беше се смета за медицински неопходност. Е во тоа што жените се послабиот пол, тие се потребни за поддршка на Украсен корсет за да ги држат за било должината на времето. Девојки на возраст од две или три започна своите животи се врзани секојдневно да се стегнат Украсен корсет. За жал за жени, од страна на време тие достигна цутот на младоста тие беа во можност да стоите или седите исправено за многу долго време, без да се "пареа".

Почетокот на корсети се направени од платно, (многу дека околу од сите бродови) и имаше конци на целиот пат до задниот влечат толку цврста како да се направи тоа ебам во близина невозможно да се направи длабок здив. Непотребно е да се каже, преовладува мода (или фетиш) на денот беше многу мал половината линија.

Денешната модерна корсет е направен од помеки и suppler материјали како свила, сатен и чипка, (како и кожа) за да именува неколку. Тој е дизајниран да ги истакнуваат криви на една жена, а не да ги промените. За многу мажи не постои ништо повеќе възбуждаща од глетката на готови соучесник сите облечени во тесни, зашнуровал кожа корсет, а тоа е пресврт врз за жените исто така!

Од корсет еволуирале bustier, претходник на модерната ден мангал. Се чини дека мажите дури и тогаш сакал да види нивните женските гради поткрена и гмечи заедно!